ďťż

Pracowalem na stanowisku kierowca pojazdu ciezarowego w ruchu miedzynarodowym,czy pracodawca ma obowiazek wystawienia takiego wlasnie swidectwa pracy?mimo moich nalegan,tlumaczy sie tym ze na umowie mam napisane "zatrudniony na stanowisku kierowca"

Ostatnia odpowiedź z 29-05-2013. Pytanie zadał Marek Pala w kategorii Umowy o godzinie 10:07 dnia 29-05-2013.

OSTATNIA ODPOWIEDĹš

  • Art. 97. § 1. W związku z rozwiązaniem lub wygaśnięciem stosunku pracy pracodawca jest obowiązany niezwłocznie wydać pracownikowi świadectwo pracy. Wydanie świadectwa pracy nie może być uzależnione od uprzedniego rozliczenia się pracownika z pracodawcą. Obowiązek wydania świadectwa pracy jest bezwarunkowy. Pracownik nie musi składać wniosku o wydanie świadectwa, a pracodawca nie może uzależniać wydania świadectwa od uprzedniego rozliczenia się z nim pracownika (np. od zwrotu pobranych narzędzi pracy, naprawienia przez pracownika szkody wyrządzonej pracodawcy). Jeżeli pracodawca odmawia wydania świadectwa pracy, pracownik może domagać się nakazania wydania świadectwa w postępowaniu przed sądem pracy (tak Sąd Najwyższy w orzeczeniu z dnia 18 grudnia 1979 r., I PR 75/79, OSN 1980, nr 6, poz. 125). Pracownik może również zwrócić się do Państwowej Inspekcji Pracy o interwencję.

    Odpowiedział ja o 16:37 dnia 29-05-2013.

Odpowiedz na to pytanie

Odpowiedź:

Prosimy nie podawać danych osobowych!
Nick autora odpowiedzi:


Wynik dodawania : (tak blokujemy roboty internetowe)





To pytanie jest związane z hasłami pracy, swiadectwo.

Kodeks Pracy - Zadaj Własne Pytanie
Wczytuję wyszukiwarkę
KATEGORIE PYTAŃ
NAJNOWSZE PYTANIA