Jadąc do pracy służbowym samochodem z siedziby firmy do miejsca wykonywania pracy uległem wypadkowi samochodowemu, uderzył w nas tir. Czy wypadek ten jest traktowany jako wypadek przy pracy czy tylko jako wypadek w drodze do pracy? Z góry dziekuje za odpowiedź.

Ostatnia odpowiedź z 30-06-2012. Pytanie zadał Franciszek w kategorii BHP o godzinie 11:33 dnia 27-06-2012.

OSTATNIA ODPOWIEDŹ

  • Jeżeli był to dojazd samochodem służbowym z siedziby firmy do miejsca wykonywania pracy np. teren budowy to jest to wypadek zrównany z wypadkiem przy pracy, gdyż zgodnie z art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych (tekst jedn.: Dz. U. z 2009 r. Nr 167, poz. 1332 z późn. zm.), na równi z wypadkiem przy pracy traktuje się - w zakresie uprawnień do świadczeń – wypadek (gdzie za wypadek uważa się nagłe zdarzenie, wywołane przyczyną zewnętrzną, powodujące uraz lub śmierć), któremu pracownik uległ: 1. w czasie podróży służbowej w okolicznościach innych niż: • podczas lub w związku z wykonywaniem przez pracownika zwykłych czynności lub poleceń przełożonych; • podczas lub w związku z wykonywaniem przez pracownika czynności na rzecz pracodawcy, nawet bez polecenia; • w czasie pozostawania pracownika w dyspozycji pracodawcy w drodze między siedzibą pracodawcy a miejscem wykonywania obowiązku wynikającego ze stosunku pracy (podczas wykonywania wymienionych czynności w czasie podróży służbowej mamy do czynienia z wypadkiem przy prac).

    Odpowiedział Łukasz o 21:10 dnia 30-06-2012.

Odpowiedz na to pytanie

Odpowiedź:


Autor odpowiedzi:


Wynik dodawania : (tak blokujemy roboty internetowe)





To pytanie jest związane z hasłami wypadek.

Kodeks Pracy - Zadaj Własne Pytanie
Wczytuję wyszukiwarkę
KATEGORIE PYTAŃ
NAJNOWSZE PYTANIA